17 Şubat 2014 Pazartesi

champix ile sigarayı bırakıyorum:)

Benim bir bloğum var ama ne yazık ki zaman mekan ruh hali buraya bir turlu el atmama mani oldu.Ama kötü  alışkanlığım  sigara bugün iyi bir şeye sebep oldu ve uzun zamandır ara verdiğim bloğumla hayatıma yeni bir sayfa açmama nasip ise yardımcı olacakk...
Gelelim konumuza senelerdir cok bağımlı sekilde sigara tüketiciyimm..Ve maalesef bağımlıgının getirmiş olduğu bütün  sıkıntıları bedensel ve ruhsal olarak yaşıyorum..Her gece yastığa başımı koyduğumda pişmanlıklar duyarak ertesi gün sigara  almıcam  içmicem  desemde ,uyanır uyanmaz unutmuş ve yeni bir paket almışş hayatıma devam ediyorumm taaki akşam üzeri beynim anca bunu hatırlatıncaa aaa ben bugun sigarayı bırakacaktım diyorum..Tabiki iş işden geçmiş psıkolojımlee kaldığım yerden devam ediyorumm..Hep içimde bir sızı sigara ,,bedenımde  psıkolojımde bır bozukukk ama malesef cok da severek baglandıgım bır hıss..Cogu zaman sigara ile aşkk yaşıyorum..

Artıkk bu tarz duygu karmaşasını çok yoğun yaşadığım için bir başlangıç  yapmaya karar verdimm..Çok şükürr...

20 senden fazla bir içici olduğum için anca bunu bir ilaç yardımıyla vaya tedavi ile bırakabileceğimi düşündüğüm için Champix isimli  yardımcı bir ilaçla ilk denemeye başladımmm..

İnşallah bu kararımda hem ilacın faydasını görürüm hemde irademi kullanıp yardımcı olupp bu illetten kurtulurum..Sizzlerde dua edin inşallah..Çevremde ıkı kişiden başka bu ilaca başladığımdan haberi yok eşimin bile çünkü bırakmış olmanın sevincini paylaşmak istiyorumm onlarla..Annemle kardeşlerimlee..Benim sigara içmediğimi duydukları sevinci su anda düşününce bile sseviniyorum,,İnşallar Rabbim çıkmış olduğum bu yolda beni utanırmasın .

Bir blogum var ve burdan duyurup gunluk şekilde yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum ..

Bugun Champix başlayalı 4.Günüm zaten ilk üç gün sadece sabahları alınan bir ilaç ve gramı düşük yavaştan doz alımı artıyor.

Geçirdiğim ilk 3 gün gayet sakin ve normal bir şekile hayatıma devam ettimm.Ve hala yogun şekilde sigara içiyorum.İlacın etkisi  8-veya 10 günden sonra belirgin şekilde hissettirmeye başlıyacak.Ve bende bunu yaşayarak ögrenicem..

Rabbim beni ve benim gibileri bu kötü alışkanlıktan kurtarsın inşallahh..

Duam ;

"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"
"Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır"


                                                                     Amin
2 yorum:

  1. Bırakabildinizmi bari. Ben 4 ay önce aynı yöntemle bıraktım. Aldığım en güzel karar diye düşünüyorum şuanda

    YanıtlaSil
  2. maalesef ıradem benı yolda bıraktı yoksa kullandıgımılacın cok faydasını gördum..bır dahakı sefere ınsallah ınanıyorum son bulacakk..

    YanıtlaSil